October 6, 2022, 1:55 am

Среќник доби на 130 милиони еBpa на британската лотарија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Сè уште нема детали каде новиот милионер го купил добитниот билет, или каде живее, објави денеска весникот „Сан“.

Среќниот добитник на британската лотарија „Јуромилиони“ освои 111.540.000 фунти (130 милиони евра).

Сè уште нема детали каде новиот милионер го купил добитниот билет, или каде живее, објави денеска весникот „Сан“.

Од Националната лотарија велат дека ова се „сензационалните вести за летниот викенд“. Сега ќе се обидеме да го поддржиме добитникот на билетите низ процесот и да му помогнеме да започне да живее нов живот “, рече Енди Картер, постар советник на Националната лотарија.

Ова е четврта награда на „Јуромилиони“ оваа година – најголемата награда во 2021 година беше 122,5 милиони фунти (142,5 милиони евра).

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This