Српскиот стилист и шминкер Александар Дpaмиќанин ја претвори својата 86-годишна баба во холивудска ѕвезда

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Српскиот стилист Александар Драмиќанин, кој се грижи за беспрекорниот изглед на бројни јавни личности во Србија и регионот, вели дека неговата најголема инспирација е неговата 86-годишна баба Милоратка која живее на село.

А дека шминката и фризурата навистина прават разлика и можат да променат човек во целост сведочи оваа природна убавица која вештите раце на Драмиќанин ја претворија во вистинска холивудска дива.

Александар на својот инстаграм-профил ја сподели неверојатната трансформација на неговата баба воодушевувајќи ги своите следбеници, но и оние кои досега не биле запознаени со неговиот талент.Многумина велат дека трансформацијата на неговата баба е вистинска победничка маркетинг кампања за овој млад човек, бидејќи деновиве на социјалните мрежи се зборува многу за неа.

Прочитајте и… ВИДЕО | 4 генијални идеи: Еве како од пластични шишиња да направите уникатни саксии за вашето цвеќе!
„Баба ми! Ја сакам најмногу на светот! Покрај сите преубави жени кои сум ги средувал, ти сè уште најмногу ме инспирираш“, напиша тој во описот на фотографијат која ја сподели на својот инстаграм-профил.

Несомнено, тој ја претворил својата баба од жена која воопшто не носи шминка, ниту пак обожава да носи фризури, во холивудска ѕвезда откако ја нашминкал професионално и ја облекол во модерна гардероба.

Latest News

Boosting Your Deposit Limits on Go88 A Comprehensive Guide

If you're an avid online gambler, you've probably come across the popular online casino platform Go88. It offers a...

More Articles Like This