March 28, 2023, 12:52 pm

Стојкоски: На Ѓорче му треба нов модерен и урбан концепт, заедно ќе ја смениме сликата на Дексион

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Денеска, кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за општина Ѓорче Петров, Александар Стојкоски оствари средба со жители на Ѓорче Петров кои живеат во околината на Дексион.

– Дексион заслужува повеќе! На Ѓорче му треба нов хуман, модерен и урбан концепт. Заедно со мојот тим и во партнерството со граѓаните ќе ја смениме сликата на Дексион. Време е за работа ! Паркови, функционални улици, содржини за рекреација, проекти за спорт ! За убаво Ѓорче Петров, напиша тој во Фејсбук објава.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This