September 26, 2022, 9:57 am

Стојкоски нa cpeдбa co paкoмeтapкитe нa Ѓорче Петров: Сpeќa e дa ce глeдaaт oвиe млaди ycпeшни cпopтиcти co eнтyзиjaзaм и вeдap дyх

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Александар Стојкоски, кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за општина Ѓорче Петров на својата Фејсбук страница објави дека остварил средба со ракометарките и стручниот штаб на РК Ѓорче Петров и најави поддршка кон младите и спортот.

– Поддршка кон младите и спортот, преку ракометот – спортот со кој и јас растев. Средбата со ракометарките и стручниот штаб на РК Ѓорче Петров – – ЖРК помина одлично. Среќа е да се гледаат овие млади успешни спортисти, со ентузијазам и ведар дух, кои го даваат максимумот на теренот, пишува тој.

Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This