February 7, 2023, 10:04 pm

Стојкоски: Bo copaботка co USAID го peaлизиpaме пpoектот за меѓуетничка интeгpaција, во Ѓорче Петров ce cлyша глacот на младитe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во соработка со USAID – US Agency for International Development го реализираме проектот за меѓуетничка интеграција, во кој преку младинска акција се вклучени ученици од три основни училишта, стои во Фејсбук статусот на градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Стојкоски.

Тој напиша дека во Ѓорче Петров се слуша гласот на младите.

– Младите ни се важни, а одлуките се носат заеднички. Особена чест и задоволство ми преставува што имав можност да ги слушнам учениците од основните училишта и нивните приоритети. Разговаравме за подигнување на еколошката свест, создавање младински парк и реновирање на постоечките спортски игралишта. Барањата на најмладите сограѓани ќе бидат нашиот темел, а нивните потреби наш мотив да го креираме секојдневието. Приклучете се да го изградиме заедно Ѓорче да стане поубаво место за живеење, додава Стојкоски во својата објава.

Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This