February 7, 2023, 11:30 pm

Страшна работа…: Малолетно дете жртва на семејно насилство во Велес

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во сабота вечер во 19.30 часот од полициски службеници од СВР Велес бил лишен од слобода 44 годишниот Ф.Р. од Велес постапувајќи по претходна пријава дека околу 16.00 часот пријавениот во Велес му нанел повреда на неговиот малолетен син.

Како што информираат од СВР Велес по целосно документирање на случајот, во текот на денот ќе биде поднесен соодветен поднесок за злоставнички настроениот и несовесен татко, а во случајот ќе бидат вклучени и стручни лица од Центарот за социјална работа.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This