Страшна работа…: 30-годишен велешанец си ја истепал својата сопруга

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 28.11.2021 год. во СВР Велес Р.С.(30) од Велес пријавила дека околу 12.00 часот во куќа на ул.„8-ма Велешка бригада“, каде живее со невенчаниот сопруг А.В.(30) по претходна расправија била физички нападната од него, информираат надлежните власти.

А.В. е лишен од слобода и по целосно документирање на случајот ке биде поднесена соодветна пријава. 

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This