Студен ден со засилен ветер – температурата до 6 степени

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Променливо облачно и студено. Претпладне главно на југоистокот се уште ќе има локални врнежи од дожд и снег. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, најизразен вдолж Повардарието.

Утринската температура ќе се движи од -7 до 3 степени, а дневната од -3 до 6 степени. Во Скопје максимална дневна температура од 6 степени.

Утре времето ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, најизразен вдолж Повардарието.

Latest News

Getting Started with the 82 Lottery App A Comprehensive Guide

Have you ever dreamed of winning big in the lottery? With the 82 Lottery App, you can turn that...

More Articles Like This