Таравари: ДУИ се обидува да прави пpoблеми со записниците, но имаме убедливо водство

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Актуелниот градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари, а воедно и кандидат за градоначалник на Алијанса и Алтернатива објави дека остварил победа уште во првиот круг над својот опонент Невзат Бејта. Во изјава за медиумите тој информира дека останува на позицијата и во Гостивар нема да има гласање на 30 октомври.

– Поминуваме од прв круг. ДУИ се обидува да прави проблеми со записниците, но имаме 53 отсто од гласовите од избројани 98 отсто од гласачите кои денеска одлучувале кој ќе биде градоначалник на Гостивар. Победуваме во прв круг, изјави Таравари.

Првичните резултати на Државната изборна комисија потврдуваат дека Алијанса за Албанците и Алтернатива во Гостивар

Latest News

Bet with Confidence at 82lottery Experience the Thrill of Online Betting

Are you tired of traditional lottery games that offer limited options and low chances of winning? Look no further,...

More Articles Like This