September 29, 2022, 9:38 pm

Таравари жали по Алтернатива: Тешко ми е што не сме веќе заедно

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Жал ми е, имавме супер соработка со Алтернатива, ако ме прашате дали ми е тешко што не сме веќе заедно, ќе кажам ДА, тешко ми е. И жал ми е што е така, рече генералниот секретар на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари во дебатниот магазин „Click Plus“ каде што гостуваше .

-Ќе беше подобро да бевме заедно, да имавме 12 пратеници и заедно да се бориме да ги симнеме ДУИ од Владата. Но тоа е одлука на Алтернатива. Нека продолжат така. Нека им е со среќа“, истакна Таравари.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This