December 9, 2023, 10:53 pm

Таравари: Од денес почнавме формални преговори за ново мнозинство, СДСМ тоне секој ден

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 откри дека од денеска започнале формални преговори за ново мнозинство.

„Моменталното владино мнозинство има 62 пратеници, а опозицијата има 58. СДСМ тоне секој ден се повеќе и повеќе. Од урбани општини добија само Центар и Струмица. Од денес почнавме формални преговори. Со сите опозициски партии. Сега за сега нема ништо конкретно, но наша работа е да работиме за ново мнозинство“, вели Таравари.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This