February 29, 2024, 9:45 pm

Таравари: Политиkите на ВМРО-ДПМНЕ беа поkoректни од овие политиkи на СДСМ

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Арбен Таравари, градоначалник во Гостивар и генерален секретар на Алијансата на Албанците во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ рече дека според него претходните политики на ВМРО-ДПМНЕ биле покоректни од политиките на СДСМ.

-Бeсплатни учебници, јавниот транспост за децата од училиште да биде бесплатен, намалување на квотите на студентите на универзитетите, додаток за трето дете тоа беа мерки кои го направи ВМРО-ДПМНЕ. Дојде СДСМ на власт и го пoништи тој додаток и затоа мислам дека одредени политики на ВМРО-ДПМНЕ беа покоректи отколку овие политики на СДСМ, рече Таравари.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This