September 26, 2022, 7:54 pm

Тасевски: Овој kaмшик што го снајде Мијалков, истото ги чека челниците на СДСМ кога ќе пaднат од власт

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Актерот Сашо Тасевски на социјалните мрежи ја коментираше драконската казна која денеска му беше изречена на Сашо Мијалков.

Овој камшик што го снајде Мијалков, драконската казна, значи дека кога ќе паднат од власт, челниците на СДСМ исто ќе се најдат пред лицето на правдата и ќе одговараат за велепредавство.

Затоа не му се ситете на Мијалков. Истото ве чека, а може и бетер.

Ми се чини и глави ќе летаат во буквална смисла.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This