October 2, 2023, 7:05 pm

Татко од Кочани заработи kpивична, го пpиcилил малолетниот син да изврши 15 тешки kpaжби

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против А.И.(36) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „запуштање и малтретирање на дете”.

Пријавениот, во периодот од мај 2021 до сега, со грубо запоставување на својата должност за грижа и воспитување го запуштил своето дете, како резултат на што детето учествувало во извршување на кривични дела, кои во голем дел биле потикнати од него.

Како резултат на ваквата негрижа за детето се документирани 15 кривични дела „тешка кражба“ и „кражба“ за кои се поднесени две известувања до ОЈО Кочани.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This