ТВ дyeл Мицкоски-Заев вeчep нa Kaнaл 5

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Околу една година немало ТВ дуел помеѓу главните политички лидери и противници на македонската политичка сцена.

По долгата пауза од меѓусебни соочувања, лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски на неговиот фејсбук профил најави ТВ дуел со премиерот Зоран Заев, вечерва во 18:30 часот во емисијата „Само вистина“ на Канал 5.

Соочувањето меѓу Мицкоски и Заев е планирано од поодамна со оглед на тоа дека телевизијата Канал 5 првата најава за дебатата ја пушти пред 5 дена.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This