Теута Арифи: Тpиднeвнa жaлocт вo Тeтoвo пopaди cтpaшнaтa тpaгeдиja

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На седницата на советот кој се одржа утрово одлучивме да прогласиме три дена жалсот, кажа градоначалничката на Тетово, Теута Арифи.

-Додека ги добие официјалните информации во однос на идентитетот на жртвите од енергентниот фонд што го имаме како општина Тетово ќе интервенираме до тие семејствата на жртвите, изјави Арифи објаснуваќи дека сите подетални информации ќе бидат заеднички пренесени од надлежните.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This