December 6, 2022, 6:31 pm

Тешка сообраќајка пред малку во Црниче, автомобил yдpи велосипедист

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Сообраќајна несреќа вечерва околу 18:40 часот се случила на улица Востаничка во скопско Црниче, објави Телма телевизија.

Според информации на телевизијата, во несреќата повреден е велосипедист откако во него удрило возило. По падот, повредениот останал да лежи на влажниот коловоз десетина минути, а за тоа време насобраните граѓани му помагале и успеале да го освестат.

Откако пристигнало возило на Итната помош, пружена му е лекарска помош и повредениот е префрлен во болница.

За време на несреќата врнело дожд, а полицијата врши увид преку кој ќе се утврдат причините.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This