Тешко повpeдено едно лице во cyдир меѓу товарно возило и мопед, возачот избeгал од местото на нecреќата

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Вчера во 12.45 часот било пријавено дека во Прилеп, на ул.„Александар Македонски“, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило управувано од лице кое по незгодата го напуштило местото и мопед „генерик“ со прилепски регистарски ознаки, управуван од Б.К.(54) од Прилеп.

Во незгодата возачот на мопедот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската болница Прилеп.

Извршен бил увид на местото на незгодата од Полициската станица Прилеп и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Latest News

Boosting Your Deposit Limits on Go88 A Comprehensive Guide

If you're an avid online gambler, you've probably come across the popular online casino platform Go88. It offers a...

More Articles Like This