February 26, 2024, 5:45 pm

Тлoтo нe пpecтaнyвa дa ce тpece..: Умepeн зeмjoтpec нoќecкa вo Грција

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Умерен земјотрес со јачина од 4,1 степен, се случи ноќеска во 03:14 часот по локално време во Грција.

Епицентарот бил во близината на градот Патра, на длабочина од 2 километри.

Утрово во 06:20 часот по средноевропско време, земјотрес со јачина од 6,2 степени го погоди Нов Зеланд. Во околината во последното деноноќие имало еден во Турција со јачина од 3,5 степени и во Романија од 3,8.

Помали земјотреси биле регистрирани и во Италија. Вчера два помали со интензитет од околу 2 степени, биле регистрирани и во Македонија, со епицентар во Маврово.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This