December 1, 2022, 8:42 pm

Товарно возило удри пешак во Битола

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Пешак е тешко повреден во сообраќајна несреќа која се слулила вчера напладне на крстосница од ул.„Арон Ароести“ и ул.„8 Септември“ во Битола.

ОД МВР информираат дека товарно возило „пежо експерт“, со битолски регистарски ознаки, управувано од И.Т.(35) од Битола удрило во пешак Д.Д.(66) од Битола.

Во несреќата, Д.Д. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Клиничката болница Битола.

Увид извршила увидна екипа на СВР Битола.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This