Трагедија: Бик нaпaднaл и ycмpтил човек во Штип

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во близина на штипските градски гробишта утрово, бик нападнал човек. Од здобиените повреди човекот починал, велат очевидци на настанот.

Глетката била страотна.

Од полицијата го потврдуваат настанот, но бидејки се уште се врши увид на местото на инцидентот, деталите ќе бидат соопштени подоцна.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This