ТРАГЕДИЈА ЗА ВРЕМЕ НА ПРАЗНИКОТ: Прегазен пешак кај с.Дреново починал на лице место!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

stop-soobrakajОколу 13 часот и 30 минути на регионалниот пат Кавадарци – мотел Дреново, на мостот на Црна река кај селото Возарци се случила сообраќајна незгода при што 31-годишниот М.Т. од Струмица управувајќи возило „Пунто“ со струмички регистарски ознаки прегазил пешак.

Се работи за 57-годишниот Н.С. од селото Дреново кој од здобиените повреди починал на лице место.

Увид извршила екипа од полицијата.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This