Трагедија…: Tренер почина откако неговата екипа постигна гол

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Смртните случаи на фудбалските терени се ретки, но сепак се случуваат одвреме-навреме. За жал, нов случај доаѓа од Египет, со второлигашкиот натпревар меѓу Ал Магда и Ал Зарка одигран овој четврток.

Домаќинот Ал Магд го постигна победничкиот гол за 2-1 во втората минута од судиското продолжение, а возбудувањата беа преголеми за неговиот тренер Адхам Ел Селхедар, кој доживеа срцев удар.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This