ТРИЧКОВСКИ ПОВТОРНО СО ИСПАД: Овој пат повикува на убиство на Мицкоски – скапо платените медиумски конкубини на власта, молчат!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Веќе три години никој не се заинтересирал за случајот на Бранко Тричковски и неговите испади на говор на омраза, пцовки, клетви и хистерија на социјалните мрежи и во неговите колумни, кои согласно медицинските дефиниции, за жал, наликуваат на сериозен слуачј на Туретов синдром

 

Сепак, ако не се работи за медицинска состојба, во тој случај, надлежните институции сериозно би требале да се позанимаваат со повиците за атентати на високи државни функционери и членови на највисокото раководство на ВМРО-ДПМНЕ, наместо да глумат загриженост само кога оние кои не им се по меракот се подложни на информативни разговори во полиција и разноразни поднесоци во Обвинителството.

Овој пат, Тричковски повика на „убиство на Мицкоски“, откако во неговите претходни колумни неколкупати бараше да се убие Груевски, Иванов, Мијалков и редица други политичари. Бараше и полицајците од кумановско Диво Насеље да се самоубијат, затоа што биле глупави што застанале на браник на државата.

Ова е последниот испад, за кој нема никаква реакција, а дежурните врескачи и наводно загрижени лица кои ги следат случаите за „говор на омраза“, молчат како конкубините кои и се.

Кил Миц

Можеби е најдобро Мицковски да се убие за секој случај: ако ги изневери вмроните, тоа ќе биде од корист за партијата, ако не ги изневери, тоа ќе биде од полза за Македонија! – напиша Тричковски на својот ФБ профил.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This