ТРИ ГОДИНИ ПО СМРТТА: Со емотивна објава на Фејсбук , Коки му оддаде почит на Дуле

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Македонија пред три години го загуби Душан Љубисављевиќ, едната половина од популарното дуо „Дуле и Коки“.

dule-i-koki-1-640x428

Три години подоцна неговиот долгогодишен соработник Коки, со емотивна објава му одаде почит на својот прерано заминат пријател.

Коки на Фејсбук го објави хитот „Колку треба да се плати“, а тоа го направи на официјалната страната на неговиот нов бенд „Тајфата“.

дуле и коки

Дуле и Коки несомнено ќе остане дуото кое е впишано во македонската музичка историја со голем број хитови и квалитетна музика.

Дуле и Коки

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This