Три лица со тврд предмет нападнале таксист во Скопје – ова се деталите

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Таксист на подрачјето на Центар во Скопје, бил нападнат со тврд предмет од три лица додека извршувал работни задачи, информира МВР.

Според полицијата во 03.30 часот во СВР Скопје А.П.(32) од Скопје пријавил дека околу 00.30 часот додека извршувал работни задачи како такси возач на подрачје на Центар по претходна расправија бил физички напднат од три лица кои употребиле тврд предмет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This