February 7, 2023, 10:00 pm

Тeшка cooбраќајка во струмичко, повpeдeни три лица откако со возило излетале од патот

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 21.08.2021 во 22.10 часот на регионален пат Струмица – Берово, на делницата с.Дабиле – с.Петралинци, Ј.М.(30) од с.Двориште, беровско, управувајќи товарно возило „фиат дукато,“ со беровски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од патот.

Во незгодата со телесни повреди се здобиле возачот Ј.М. и сопатникот М.М.(47) од с.Двориште, констатирани во Медицински центар Струмица, додека сопатникот С.Б.(43) од с.Двориште бил пренесен во Клиничка болница Штип за укажување на лекарска помош.

Увид на местото извршила екипа од СВР Струмица.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This