February 29, 2024, 10:53 pm

Угocтитeлcкитe oбjeкти ќe мoжe дa paбoтaт и пo 21 чacoт?: Бектеши oчeкyвa пpoдoлжyвaњe нa paбoтнoтo време нa угocтитeлите дo 23 чacoт

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Од 21 јануари најверојатно ќе има продолжување на работното време за угостителите и по 21 часот, најави денеска министерот за економија, Крешник Бектеши.

Одговорајќи на новинарски прашања на прес-конференција во Владата, Бектеши истакна дека не се работи за нови протоколи, а до кога ќе биде продолжувањето на работното време ќе зависи од Комисијата за заразни болести.

-Имајќи ја предвид ситуацијата, мислам дека ќе биде до 23 часот, рече Бектеши.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This