December 9, 2023, 11:23 pm

УЕФА и врачи Ka3Ha на Makeдонија за пpekpшување на KoBид протоколите на ЕП

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

УЕФА дефинитивно и одреди казна на Македонија поради прекршување на ковид протоколите кои беа прецизирани за учеството на Европското првенство.

Европската куќа на фудбалот потенцираше дека федерацијата на Македонија е казнета со 10.000 евра, но притоа не е образложено во јавноста кои биле прекршоците на нашата фудбалска репрезентација.

Рок за уплата на „пеналите“ е три месеци, во кои ФФМ ќе мора да искешира 10.000 евра.

Македонската фудбалска репрезентација го забележа својот прв настап на Европските првенства, и иако резултатите не беа посакувани, сепак искуството за фудбалерите, делегацијата и навивачите за учеството на ваков турнир е непроценлив и како мотив и цел за некои идни слични достигнувања и дострели.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This