УЕФА одлучи: Англија Ka3Heта за однесувањето на навивачите на meчот со Данска

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

УЕФА донесе одлука по дисциплинска постапка иницирана против Англија по инцидентите во полуфиналниот натпревар на ЕВРО 2020 против Данска, информира веб-страницата на организацијата.

За време на изведување на пеналот на Хари Кејн, кон голманот на Данска, Каспер Шмајхел англиски навивачи насочи ласерско светло. Англиската фудбалска асоцијација е казнета вкупно со 30 илјади евра и за употребата на пиротехника на нејзините навивачи, како и за недолично однесување за време на интонирање на данската химна.

За потсетување, во финалето на ЕВРО 2020 Англија утревечер од 21 часот во Лондон на „Вембли“ ќе игра со Италија.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This