дома Спорт (Обновено)УСПЕСИ И НА МЕЃУНАРОДНА СЦЕНА: „Карпош Соколи“ со извонредна игра поведоа по...

(Обновено)УСПЕСИ И НА МЕЃУНАРОДНА СЦЕНА: „Карпош Соколи“ со извонредна игра поведоа по првото полувреме во Софија против „Лукоил“

Денес, „Карпош Соколи“ гостува во Софија во пријателски натпревар со „Лукоил Акдемик“

Извонредните резултати на Соколите од скопски Карпош продолжуваат да се нижат. Во денешниот пријателски натпревар на „Карпош Соколи“ против „Лукоил Академик“ кој се одигрува во Софија, Соколите почнаа со декласирањето на бугарската екипа.

По првото полувреме Соколите покажуваат одлична игра и во одбраната и во нападот, што резултираше со водство од 30 спрема 22 за Соколите во првото полувреме.

Најефикасни ирачи се Лабовиќ и Ламонт.

ОБВНОВЕНО
По завршувањето на 3/4 Карпош Соколи го зголеми водството на 44-36!

ОБНОВЕНО
По завршувувањето на пријателскиот натпревар, откако во 3/4 од натпреварот предонста ја имаа „Карпош Соколи“, победата ја однесе „Лукоил Академик“ со резулатат од 66-61 за бугарската екипа.