УТРЕ ВО 11 ЧАСОТ ПРЕТПЛАДНЕ НА ПРОТЕСТ: Демонстрантите повикаа на протест утре во 11 часот кога ќе се одржи седницата на Собрание за договорот

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Пред зградата на Собранието на Република Македонија и вечерва се собираат граѓани на протест против Договорот за името, што вчера беше потпишан од премиерите на Македонија и на Грција Зоран Заев и Алексис Ципрас.


Незадоволните граѓани повикаа на нов протест утре во 11 часот кога е закажана собраниската седница на која на дневен ред е договорот со Грција.

Тие го повикаа и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски да го напушти Собранието и да се приклучи на протестите.

Latest News

Nhà Cái FABET – Một Điểm Đến Uy Tín Cho Cá Cược Bóng Đá

Cá cược bóng đá ngày càng trở nên phổ biến trên toàn thế giới, và việc chọn một nhà...

More Articles Like This