УХМР: Не очекуваат сончеви периоди

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен втер, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец.

Времето утре:
Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This