УХМР со прогноза: Ни доаѓа студен бран – еве какво време не очекува до сабота

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

До сабота во државава ќе преовладува стабилно и суво време.

Ведрото време, како што велат од УХМР, ќе услови во следните денови утринските температури да бидат ниски, особено во среда и четврток кога на места ќе се спуштаат и под минус 11 степени.

Во петок и за време на викендот по одделни котлини ќе има појава на магла.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This