March 27, 2023, 10:37 am

УХМР co пpeдyпpeдyвaњe: Пoплaднeвo ocтaнeтe дoмa, ocoбeнo ќe ce paзoчapaтe oд викeнд пpoгнoзaтa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност со услови за краткотраен дожд на северозападот. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец, особено изразен во западните делови.

Во петок времето ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец, особено во западните делови.

Претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Во сабота времето ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.

Инаку за денеска попладне УХМР предупредува дека претежно во северните и североисточните делови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, наместа во вид на краткотрајно невреме со појава на град.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This