У6иcтвo вo Струга: Maж cи ja пpoбoдe жeнaтa co нoж, тoj зaвpши вo 6oлницa – oвa ce дeтaлитe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во 19:15 часот пријавено е дека во Струга, на улица „Ристо Крле“ при расправија со својот сопруг, С.Р. (1987г.) од убод од нож е повредена и им подлегнала на повредите, информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димовски.

Смртта ја констатирала екипа на итната медицинска помош. Во инцидентот повреден е Ј.Р. (1982г.). Тој е пренесен во Општата болница во Струга.

Истражните органи работат на расветлување на случајот.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This