Уaпceни четворица тинејџери поради paзбојништво во кумановско

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 26.11.2021 година во 17.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода Д.Т.(19), А.Д.(19), М.С.(19) и К.К.(18), поради основано сомнение дека се сторители на кривично дело „разбојништво“, извршено на 24.11.2021 во дворно место на Г.Н. во село Горно Којнаре. По целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This