December 1, 2022, 9:29 pm

Уaпceн сoвeтникoт на цpнoгoрcкиот пpeтceдaтел

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Подгорица, 5 септември 2021 (МИА) – Премиерот на Црна Гора, Здравко Кривокапиќ објави дека е уапсен Веселин Вељовиќ, советник на претседателот на државата поради немирите во Цетиње.

Според РТЦГ уапсени се и други пет лица.

Ја известувам јавноста дека брзата полициска акција, која ја наредив, само што стави лисици на Веселин Вељовиќ, објави Кривокапиќ на Твитер.

Вицепремиерот Дритан Абазовиќ објави видео на Твитер и напиша дека се гледа како Веселин Вељовиќ и група пратеници на ДПС го започнале нападот врз полицијата утрово.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This