December 3, 2023, 2:39 pm

Уkpaден пиштoл од работилница во Валандово

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во Полициската станица Валандово вчера во 13:15 часот, М.Д.(53) од Валандово пријавил дека во периодот од 23:50 часот на 22.09. 2020 до 19:00 часот на 23.09.2020 му бил одземен пиштoл „Црвена застава“ кал. 9мм, без kypшуми, од неговата автолимарска работилница на ул.„Маршал Тито“ во Валандово.

Како што соопшти МВР, увид на местото извршила увидна екипа на Полициската станица Валандово и се преземаат мерки за расчистување на случајот. (МИА)

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This