October 1, 2022, 9:16 am

Фатени на дело: Пpивeдени две лица во Скопје затекнати при купопродажба на дpoга

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 17.12.2021 во 14.40 часот на ул.„Анастас Митрев“ во Скопје, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи ги лишиле од слобода А.С.(26) и А.Л.(22), двајцата од Скопје.

На наведената улица А.С. бил забележан како на А.Л. ѝ дава марихуана, а таа нему пари. При нивен преглед, кај А.С. биле пронајдени пари, додека кај А.Л. била пронајдена марихауна и дробилка со остатоци од марихуана.
По целосно документирање на случајот против А.С. ќе биде поднесена пријава по член 215 од Кривичниот законик.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This