February 6, 2023, 4:55 am

„ФБИ“ и „ДЕА“ ja yништиja aплиkaциjaтa штo ja кopиcтeшe Веља Hевоља

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Апликацијата „Sky EC“ која екипата на Веља Невоља ја користела да праќа фотографии на своите жртви е затворена по голема акција на ФБИ и ДЕА.

Оваа апликација е оценета како премногу опасна и наместо за комуникација е користена за криминални цели.

Првиот човек на „Скај“ Франсоа Еап вели дека тужбата против неговата компанија е неосновата.

„Скај“ работи за доброто на сите. Не е создадена да ја сречи полицијата да ги надгледува криминалните организации туку да ја надгедува глобалната заедница.

Со „Скај“ доколку при декодирањето погрешно се укуца и една буква автоматски се бришат сите податоци и затоа се тешки за пробивање. Апликацијата чини 1000 евра за три месеци користење. Само активирањето чини 2000 евра.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This