ФБИ тpгнyвa пo Шкaљapcкиoт и Кaвaчкиот клaн – ќe ce иcпитyвa и пoвpзaнocтa нa влacтитe нa Цpнa Гopа

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Американскиот ФБИ го смести црногорскиот криминал на листа на транснационални организирани криминални групи од посебен значај кои вршат кривични дела и предизвикуваат финаниска штета на САД.

Овој податок го има во официјалната интернет презентација на ФБИ која наведува дека Шкаљарскиот и Кавачкиот клан имаат политичка и финаниска поддршка на државата.

Се претпоставува дека пипците на ФБИ ќе дојдат директно до претседателот Ѓукановиќ кој се смета за особено близок со Кавачкиог клан.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This