February 6, 2023, 4:18 am

ФБИ aпceшe нa гoлeмo: Пpивeдeни пoвeќe oд 100 лyѓe пo yпaдoт вo Koнгpecoт

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) приведе над сто луѓе за време на минатонеделниот упад во Конгресот и сега ги испитува поединците кои би можеле да ја загрозат безбедноста при инаугурацијата на новоизбраниот претседател Џо Бајден на 20 јануари.

– Ги проверуваме поединците кои би можеле да имаат план да го повторат насилството од минатата недела, изјави директорот на ФБИ, Критсофер Вреј.

Тој додаде дека од 5 јануари идентификувале повеќе од 200 осомничени.Значи, знаеме кои сте, ако сте тука, агентите на ФБИ ќе Ве пронајдат, посочи Вреј.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This