November 29, 2022, 3:49 pm

ФЕДЕРЕР ИЗЈАВИ: Знаев дека веројатноста денес да победам беше три отсто

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер, по поразот од Новак Ѓоковиќ во полуфиналето на Австралија опен, рече дека шансите да го совлада Србинот денеска биле многу мали.

– Да бидам искрен, не мислев дека не можам да играм поради повредата. По четвртфиналето, се обидов да ја одморам ногата и не тренирав. Мислев дека можам да играм денес. Но не беше така. Знаев дека веројатноста да победам беше само 3%, изјави 38-годишниот ветеран.

Федерер загуби од Ѓоковиќ со 0-3, по сетови 6:7, 4:6 и 3:6 и не успеа да се пласира во финалето на Австралија опен.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This