Физички ja нaпaднaл coпpyгaтa: Уaпceн 35-гoдишeн тетовчанец

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

35-годишен тетовец е приведен откако физички ја нападнал неговата сопруга.

-Триесет и четиригодишна жителка на тетовско село вчера во СВР Тетово пријавила дека дваесетина минути пред тоа во нивниот семеен дом физички ја нападнал нејзиниот 35-годишен сопруг. Пријавениот набргу бил приведен и задржан во Полициската станица Тетово за расчистување и документирање на случајот, по што против него ќе следува поднесок, информираше Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

Според статистичките анализи на СВР Тетово, од јануари до септември се регистрирани вкупно 98 кривични дела во врска со семејно насилство.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This