Физички ja нaпaднaл coпpyгaтa: Уaпceн 35-гoдишeн тетовчанец

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

35-годишен тетовец е приведен откако физички ја нападнал неговата сопруга.

-Триесет и четиригодишна жителка на тетовско село вчера во СВР Тетово пријавила дека дваесетина минути пред тоа во нивниот семеен дом физички ја нападнал нејзиниот 35-годишен сопруг. Пријавениот набргу бил приведен и задржан во Полициската станица Тетово за расчистување и документирање на случајот, по што против него ќе следува поднесок, информираше Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

Според статистичките анализи на СВР Тетово, од јануари до септември се регистрирани вкупно 98 кривични дела во врска со семејно насилство.

Latest News

Getting Started with the 82 Lottery App A Comprehensive Guide

Have you ever dreamed of winning big in the lottery? With the 82 Lottery App, you can turn that...

More Articles Like This