December 6, 2022, 12:34 pm

Филипче му се заблагодapи на 3aев

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Министерот за здравство д-р Венко Филипче, по изборот за нов претседател на СДСМ, доцна по полноќ се огласи на социјалната мрежа Фејзбук. Тој се заблагодари на поранешниот претседател на СДСМ, Зоран Заев, за како што напиша, приликата да соработува со премиерот во време на решавање на најважните и најтешките прашања во земјата.

„Му благодарам на досегашниот претседател Zoran Zaev за честа и довербата која ми ја укажа да бидам потпретседател на СДСМ. Особено ми е драго што имав можност да соработувам со него во време кога ги решаваше најважните и најтешките прашања во нашата земја. Тој е лидер од кого многу може да се научи за грижата, посветеноста и љубовта кон татковината.

Честитки за изборот на Димитар Ковачевски, му посакувам успешна работа и многу победи за партијата. Верувам дека има знаење и мудрост да се справи со сите предизвици и да го обедини членството“, напиша министерот Филипче на социјалната мрежа Фејзбук.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This