Филипче не се познавал лично со Беким Сали, но ќе му оставел аманет да биде одговорен

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Не се познавам лично со Беким Сали, но ќе иницирам средба. Ќе му оставам аманет да биде одговорен и транспарентен, пред сè, кон новинарите, истакна министерот за здравство во заминување, Венко Филипче на денешната прес-конференција одговарајќи на новинарското прашање.

Тој рече дека е горд што во неговиот мандат платите на лекарите се зголемени речиси двојно

– Горд сум што ниту еден пациент со ретка болест не остана без лек и што го укинавме паралелниот увоз на лекови. Сметам дека добро се справуваме со пандемијата. Состојбата е мирна. Нема да правиме дополнотелни рестрикции, додаде Филипче.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This