February 26, 2024, 7:09 pm

(Фото+Видео) Силнoтo нeврeме нaпрaви хaoс на улицитe во Велес

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Невреме со ветер, дожд и ситен град претпладнево го зафати Велес.

За кратко време улиците во градот кои се без атмосферска канализација беа преплавени со вода што го отежна движењето на сообраќајот.

Обилниот дожд и силниот ветер направија вистински хаос во градот кој се гледа на видео снимките и фотографиите кои велешани ги споделуваат на социјалните мрежи.

Од Регионалниот центар за справување со кризи за МИА изјавија дека по пријава за паднато дрво на улица „Борис Трајковски“ интервенирале пожарникари од Територијалната Противпожарна Единица, како и дека засега не се пријавени поголеми штети од институциите и граѓаните.

Видеото погледнете го тука.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This