October 3, 2023, 7:03 pm

(Фото+Видео) Трагична сообраќајна несреќа во Мексико – животот го загубија 53 мигранти

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Најмалку 53 мигранти загинаа од повеќе се повредени во сообраќајна несреќа со два камиони во државата Чајапас во јужниот дел на Мексико.

Несреќата се случила кога приколката од едниот од двата камиони кои учествуваа во несреќата се извртела на опасна кривина надвор од градот Тукстла Гутиерез, соопшти шефот на агенцијата за цивилна заштита во Чиапас, Луис Мануел Гарсија.

Гарсија, рече дека, според очевидци, камионот возел пребрзо во острата кривина.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This