(Фото+Видео) Тopнaдo пpeдизвикa хaoc вo пpeдгpaдиe нa Чикaгo – oштeтeни нaд 100 кyќи, дeceтици лицa зaвpшиja вo бoлницa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Торнадо погоди густо предградие на Чикаго, оштетувајќи повеќе од 100 куќи, соборувајќи дрвја, и предизвика оштетувања на електричната мрежа, соопштија властите.

Десетина лица се повредени во торнадото што започна во неделата пред полноќ.

Најмалку осум лица се хоспитализирани во Напервил со 147.500 жители, каде вчера беше констатирано дека 22 куќи се уништени, а повеќе од 130 се оштетени.

Официјални лица во блиската населба Вудриџ рекоа дека торнадото оштети најмалку 100 згради, а три лица се во болница.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This